Günümüzde enerji; üretimi, tüketimi, maliyeti, tasarrufu, kısacası her yönüyle tüm dünyada tartışılan en önemli konulardan biri haline geldi. Çünkü insanoğlunun enerjiye bağımlılığı her geçen gün artarak devam ediyor. Bir ekonominin oluşması, ayakta durması veya büyümesi için en önemli etken olan “üretim” için enerji, olmazsa olmazların başında geliyor.

Enerji ile ilgili konular, kalkınmakta olan ve nüfusu her geçen gün artan bizimki gibi ülkeler için ayrı bir önem taşıyor. Bazı enerji kaynakları açısından ülkemizin maalesef dışa bağımlı olması ise bu konunun önemini daha da artırıyor. Özellikle işletmelerin enerji konusunda doğru politikalar oluşturması gerekiyor.

Bugün Türkiye’de kullanılan enerjinin yaklaşık %75’i ithal edilmektedir. Üreten, istihdam eden, ihracat yapan işletmelerimiz için enerji, birçok kez ilk sırada gelen maliyet kalemi olabilmektedir. Bu noktada işletmelerin hem yerli hem de uluslararası pazarlarda rekabet edebilmesi, enerji maliyeti ile doğrudan bağlantılıdır. Bu bağlantıyı görebilen işletmeler enerji tasarrufuna yöneliyor, ancak burada da doğru stratejiyi belirlemek önem kazanıyor.

Enerji tasarrufunda bir işletme için doğru stratejinin ilk adımı, doğru partneri seçmektir. Genesis, sektördeki uzmanlığı, yıllara dayanan bilgi birikimi ve deneyimiyle her türlü projede güvenilir çözüm ortağıdır. Projelendirmeden uygulamaya, ürün seçimi ve tedariğinden satış sonrası servise kadar her konuda destek verebilecek şekilde yapılanmış olan Genesis, müteahhitliğini yaptığı sayısız projeyi zamanında ve başarıyla tamamlamıştır. Genesis, hayata geçirdiği projelerle, proje sahibi kurum ve kuruluşlara enerji maliyetlerini düşürme ve rekabette öne geçme avantajı sağlamanın yanı sıra, enerji tasarrufu ile ülke ekonomisine de katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

About Us

With its experience since 1996, Genesis provides service with its experienced staff in heating, cooling, mechanical installation and natural gas applications.

Contact

Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:51 Kat:1 34050 Eyüpsultan / İSTANBUL
T: +90 212 578 87 87
F: +90 212 578 61 95
[email protected]